Stresam

Mazinot fiziskas sāpes, sakārtot sevi. Vai tas vispār iespējams?

Statistika liecina, ka slikta vispārējā pašsajūta un dažādas kaites mūs sāk piemeklēt krietni agrākā vecumā nekā, piemēram, pirms gadiem piecdesmit. Ja agrā jaunībā es par šādiem apgalvojumiem tikai smīkņāju, sak’, uz mani gan tas neattieksies, jo taču sportoju un veselīgi ēdu, tad tagad nākas piekrist – sēdošs darbs vairāk nekā desmit gadu garumā atstāj iespaidu uz veselību.

Man vienmēr ir patikuši skaitļi – to kārtīgums, strukturētība, konkrētība rada sajūtu, ka vismaz kaut kas pasaulē ir pastāvīgs un stabils. Tādēļ pēc skolas devos mācīties grāmatvedību, saņēmu diplomu un jau 12 gadus strādāju lielā grāmatvedības uzņēmumā. Tas, protams, nozīmē darbu pie datora un koncentrēšanos vismaz 8 stundas dienā, bet konkrētos laikposmos – vairāk. Jau pirms pusgada sāku just, ka, neskatoties uz ikrīta skrējieniem, regulāru peldēšanu baseinā un citām aktīvām nodarbēm, lielas slodzes gadījumā, piemēram, tuvojoties atskaišu nodošanas termiņam, jau ap pusdienlaiku jūtu saspringumu mugurā, galvu pagriezt neļauj stīvums sprandā, un vispār, esmu viens vienīgs nervu un sāpošu muskuļu kamols. Pēdējā laikā tas sāka tā traucēt, ka nolēmu rīkoties, kamēr vēl iespējams.

Vēl pirms biju pierakstījusies vizītei pie ģimenes ārstes, uz ielas nejauši satiku sen neredzētu skolas laiku draudzeni – zināju, ka viņa dzīvo Francijā, bet laiku pa laikam atbrauc apraudzīt vecākus, draugus un paziņas. Kad kafejnīcā bijām izstāstījušas viena otrai lielākos dzīves notikumus, es cita starpā ieminējos arī par savām raizēm veselības jautājumā. Izrādījās, ka viņai tās ir ļoti labi zināmas (muskuļu sāpes un savilkts sprands licis par sevi manīt pēc trešā bērna piedzimšanas) un, kas svarīgākais, jau pārvarētas. Viņas ārsts, kam viņa visnotaļ uzticas, tāpēc, ka le docteur ir holistiskās pieejas piekritējs, kas viņai ieteicis antioksidantu terapiju, konkrēti, lietot SOD (superoksīda dismutāzi) saturošus uztura bagātinātājus.

 “SOD ir īsts “Supermens” – dabisks, bet spēcīgs antioksidants, kas “neļauj” organismā uzkrāties stresam,” skaidroja draudzene un priecīgi turpināja, ka jau pēc pāris mēnešus ilgas lietošanas sajutusi būtisku atvieglojumu no sāpēm. “Manu ticību šim ieteikumam apstiprināja le docteur Jean Paul sniegtā detalizētā informācija par pētījumiem, kas ar skaitļiem pamato SOD efektivitāti. Tev patiks!” viņa piemetināja, zinot manu patiku uz eksaktajām lietām, un apsolīja atsūtīt man vairāk informācijas.

Drīz vien saņēmu interneta saites – tajās atradu, ka par derīgāko vielu, kas satur dabisko, bioaktīvo superoksīda dismutāzi, tiek uzskatīts SOD B Extramel® – melones ekstraktu, kas iegūts no patentētas Kantalupes melones šķirnes. Lasot raksta ievadu par to, ka mūsdienu cilvēka mazkustīgums rada nogurumu un sāpes mugurā, kaklā, locītavās, visā ķermenī, kas ir sekas oksidatīvajam stresam organismā, nodomāju – tas viss ir precīzi par mani!

Muguras lejasdaļas sāpes dzīves laikā vairāk vai mazāk izjutuši 15–30 % pasaules pieaugušo, un tās ietekmē fiziskās, emocionālās un kognitīvās funkcijas, savukārt hroniskas spranda sāpes izjūt 30–50 % iedzīvotāju, kam ir būtisks iespaids uz ekonomisko un sociālo dzīves pusi.1 Nepietiekamas fiziskās slodzes un kustību dēļ ķermenī attīstās iekaisumi un sāpes, un viens no būtiskākajiem faktoriem te ir oksidatīvais stress, ar ko organismā dabiski esošie antioksidanti, to skaitā SOD, vairs netiek galā un ir jāuzņem papildus. 

Tālāk bija aprakstīti vairāki pētījumi, kas pierādījuši inovatīvās aktīvās vielas Extramel® spēju novērst šādas sāpes un uzlabot organisma vispārējo fizisko stāvokli. Vienā no pētījumiem tika aicināti piedalīties pacienti ar vispārējām fiziskajām sāpēm: 70 cilvēkiem, 28 dienas lietojot uztura bagātinātāju ar Extramel®, sāpes ķermenī samazinājās par 78,5 %. Pētot līdzekļa iedarbību uz 98 cilvēkiem ar muguras sāpēm, pēc 60 dienām tika sasniegts to mazinājums par 68 %, savukārt, sāpes sprandā pēc diviem mēnešiem mazinājās par 28 %. Kopējais secinājums bija tāds, ka SOD B Extramel® paaugstina organismā esošā SOD līmeni, sniedzot stipru antioksidantu un pretiekaisuma aizsardzību un nodrošinot uzlabotu iespēju kontrolēt sāpes.2 

Ko tur liegties – lasītais mani uzrunāja, jo pēdējā laikā izjustās sāpes nebija atkāpušās un jūtami mazināja dzīves kvalitāti. Pamanīju, ka ieteicamā SOD dienas deva ir 10 mg jeb 140 starptautiskās vienības. Nākamais solis – kā un kur, lai pērk šo draudzenes “Supermenu”? Lūgt viņai atsūtīt no Francijas? Tas nozīmētu gaidīšanas laiku… Uz labu laimi ierakstīju Google meklētājā nosaukumu, un (!) izrādījās, ka Extramel® formulu var nopirkt arī Latvijā – to  (LYL zen) piedāvā vietējais farmācijas uzņēmums LYL love your life®. 

“LYL zen augsti antioksidatīvā sastāva kombinācija nostiprina organisma dabiskās aizsargspējas noturībai pret stresu un nervu pārslodzi, (..) tas ir bagātīgs ar spēcīgāko dabisko antioksidantu superoksīda dismutāzi (SOD) un lieliski pārvalda stresu, liedzot to organismam uzkrāt,” – rakstīts LYL love your life® mājaslapā.3Turpat iepazinos arī ar testu rezultātiem, kas pierādījuši, ka formula LYLcalm™, kuras sastāvā ir mikrokapsulēts Extramel® koncentrāts, samazina stresa līmeni, uzlabo vispārējo labsajūtu, ar mentālo veselību saistīto veiktspēju, veicina fizisko labsajūtu, samazina ar stresu saistītos simptomus, un – vispārēji – piedāvā visaptverošu risinājumu ar unikālu un ilgstošu efektivitāti.4

Un jā, www.lyl.eu mājaslapā esošais veikals mani iepriecināja arī ar to, ka, pērkot divas paciņas LYL zen, saņemšu veselas trīs, kas nozīmē, ka brašā cīnītāja ar stresu – melones ekstrakta – kapsulu man pietiks ilgākam laikam! Turklāt, to iepakojums ir tik glīts un gaumīgs – glābiņš pret stresu un sāpēm iepildīts nomierinoši zaļā kārbiņā. Kā jūs domājat, cik paciņu es pasūtīju?

[1] http://bionov.fr/wp-content/uploads/2016/02/SOD-B-Extramel-Physical-Pain-Relief.pdf

[1] http://bionov.fr/wp-content/uploads/2016/02/SOD-B-Extramel-Physical-Pain-Relief.pdf

[1] https://lyl.eu/antioksidantu-speks/lyl-zen-science-backed-award-winning-stress-reliever/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *