BUJ PAR LYL KRILA EĻĻU

Omega 3 taukskābes šūnai nepieciešamas augu gadu visu mūžu. Tās ir vienlīdz svarīgas gan vīriešiem, gan sievietēm, gan bērniem, jo šūnu prasības pēc uzturvielām, tajā skaitā omega 3 taukskābēm, visiem ir līdzīgas. Uzturs ir trūcīgs omega 3 avots, tāpēc šīs taukskābes jāuzņem papildus ar uztura bagātinātājiem.

LYL Krila eļļa ir tīrākais un efektīvākais zināmais omega 3 avots.

Atbilstoši sezonai vai ārsta norādījumiem/nepieciešamībai omega 3 var uzņemt papildus arī ar LYL Krila eļļa WINTER, kas satur D3 vitamīnu, vai LYL Krila eļļa B ACTIV, kas satur svarīgākos B grupas vitamīnus.

Galvas smadzeņu attīstībai, redzei un imūnsistēmai nepieciešamas taukvielas. Tās veido 60% no galvas smadzeņu audiem. Vērtīgās omega 3 taukskābes bērni uzņem ar mātes pienu, vēlāk – ar pārdomātu, zivīm bagātu uzturu, kas daudziem bērniem specifiskās garšas vai arī nepanesības dēļ nav pieņemams.

LYL Krila eļļa KID satur mazuļu smadzeņu attīstībai tik ļoti nepieciešamās omega 3 taukskābes, turklāt bagātinātas ar vērtīgo D vitamīnu ērti lietojamā kapsulā.

Pediatri atgādina, ka D vitamīna papildu uzņemšana bērniem ir īpaši svarīga, lai kauli un zobi attīstītos pareizi un būtu veseli. Turklāt D vitamīns stiprina imunitāti. LYL Krila eļļa KID ir omega 3 vispilnīgākajā formā – bagātināta ar D vitamīnu īpaši mazuļiem.

RSU Rehabilitācijas fakultātes uztura nodaļas 2011.–2012. gadā veiktajā pētījumā “Uzturvielu nozīme kaulu slimību attīstībā” noskaidrots, ka no 197 bērnu asins analīžu paraugiem tikai 33% kalcija un D vitamīna rādītāji bijuši normas robežās. 67% bērnu potenciāli ir kaulu slimību riska grupā.

Omega 3 taukskābes zivju eļļā ir triglicerīdu formā, turpretim krila eļļā taukskābes ir piesaistītas jūras fosfolipīdiem. Formulas atšķirības var novērot mājas apstākļos, vienā ūdens glāzē izšķīdinot krila, otrā – zivju eļļas kapsulu. Ar fosfolipīdiem bagātā krila eļļas kapsula izšķīdīs ūdenī, tikmēr ar triglicerīdiem piesātinātās zivju eļļas kapsulas saturs peldēs glāzē pa virsu.

Šī iemesla dēļ pēc LYL Krila eļļa lietošanas neseko atraugas, jo kapsulas sastāvs nekavējoties izšķīst kuņģī un sajaucas ar tā saturu. Fosfolipīdi veido arī katras cilvēka šūnas membrānu, sadzīvojot gan ar taukus, gan ūdeni mīlošo šūnas daļu.

Tāpēc fosfolipīdi no krila eļļas šūnas membrānā nonāk daudz lielākā skaitā nekā zivju eļļas triglicerīdi. Salīdzinājumā ar zivju eļļu omega 3 taukskābes jūras fosfolipīdu formā krila eļļā cilvēka šūnām ir atpazīstamākas, līdz ar to LYL Krila eļļa omega 3 taukskābju labvēlīgā iedarbība ir neapstrīdama.

LYL Krila eļļa FISH ir ideāla zivju eļļas un krila eļļas kombinācija – krila eļļā esošie fosfolipīdi veicina anšovu eļļā esošo taukskābju nokļūšanu šūnās.

Salīdzinot ar zivju eļļu, LYL Krila eļļa sastāvā esošās omega 3 taukskābes ir mazākā daudzumā. Tajā pašā laikā šūnu nodrošinājums ar šīm taukskābēm ir daudzkārt efektīvāks, jo tās ir fosfolipīdu formā.

LYL Krila eļļa esošās omega 3 taukskābes samazina artrīta simptomus, hroniska iekaisuma, stīvuma un dažādu funkcionālo traucējumu smagumu un triglicerīdu līmeni asinīs.

Regulāri lietojot, LYL Krila eļļa uztur augstu omega 3 indeksu sirdī, tādējādi samazinot kardiovaskulāro slimību risku, normalizē asinsspiedienu un nozīmīgi samazina holesterīna līmeni.

LYL Krila eļļa balsta imūnsistēmu un sniedz aizsargreakciju pret saslimšanām. Omega 3 uzlabo ādas, matu un nagu veselību, palēnina ķermeņa novecošanās procesus.

Uzlabo vielmaiņu, optimizē ķermeņa svaru un novērš nevēlamo aptaukošanos, veicina prāta darbības funkcijas un koncentrēšanās spējas. Un, pats galvenais,
uzlabo pašsajūtu un vairo dzīvesprieku.

Omega 3 taukskābes šūnai nepieciešamas augu gadu visu mūžu. Arī zivis iesaka lietot visu gadu bez pārtraukumiem tieši šī paša iemesla dēļ, jo tās satur daudz omega 3 taukskābju.

Tās vienlīdz svarīgas gan vīriešiem, gan sievietēm, gan bērniem, jo šūnu prasības pēc uzturvielām, tajā skaitā omega 3 taukskābēm, visiem ir līdzīgas.

Uzturs ir trūcīgs omega 3 avots, tāpēc šīs taukskābes jāuzņem papildus – ar uztura bagātinātājiem. LYL Krila eļļa ir tīrākais un efektīvākais zināmais omega 3 avots.

Tas pats būtu attiecināms arī uz LYL Krila eļļa WINTER, kas satur papildu D vitamīnu, jo mūsu platuma grādos D vitamīna trūkums organismā ir novērojams pat siltajos vasaras mēnešos.

Īpaši svarīgi ir LYL Krila eļļa lietot otrajā un trešajā grūtniecības trimestrī, kad bērniņam veidojas centrālā nervu sistēma, tajā skaitā galvas smadzenes, un redze – LYL Krila eļļa būtiski paaugstina dokozaheksaēnskābes (DHS) līmeni un nodrošina tipisko struktūru.

Detalizēta informācija par omega 3 taukskābju, kā arī D vitamīna un B grupas vitamīnu nozīmi grūtniecības laikā pieejama sadaļā “Pētījumi un ekspertu viedokļi”.

Ja līdztekus bālajai ādai jūtams arī mundruma un asuma zudums, galvassāpes un apmulsums – ir piezagusies folijskābes (B9) anēmija. Nogurums, nespēks, bezmiegs, galvassāpes – tās var būt pirmās pazīmes, ar kurām organisms mēģina paust B vitamīnu trūkumu.

Organisms nespēj saražot pietiekamā daudzumā sarkanos asinsķermenīšus folijskābes trūkuma dēļ. Folijskābes rezerves organismā neveidojas, visu lieko no organisma izvada urīns, un, lai uzturētu normālu līmeni, folijskābe jāuzņem katru dienu.

LYL Krila eļļa B ACTIV ir tīras izcelsmes omega 3 taukskābes, kas bagātinātas ar sešiem nepieciešamākajiem B grupas vitamīniem.

Nīderlandes zinātnieki ir veikuši interesantu pētījumu, mēģinot bērna raudulīgumu izskaidrot ar uztura nepilnībām. Māmiņām, kurām grūtniecības periodā bijis samazināts B12 vitamīna līmenis, mazuļi ir kaislīgi raudātāji.

B12 vitamīna trūkuma dēļ mazulim dzimšanas brīdī nav pilnībā attīstījusies nervu sistēma un mazāks ir miega hormona līmenis.

B12 vitamīns nodrošina arī normālu šūnu dalīšanos, novēršot anēmiju. B12 vitamīns vajadzīgs arī, lai samazinātu oksidatīvo stresu mammas organismā. Augstais oksidatīvais stress ir liels risks priekšlaikus dzemdībām, preeklampsijai, spontānajam abortam[1].

LYL Krila eļļa B ACTIV satur auglim un topošajai māmiņai nepieciešamās omega 3 taukskābes un visus svarīgākos B grupas vitamīnus – B2, B4, B6, B7, B9 un B12. Rūpēs par sava mazuļa nervu sistēmas veselību lietojiet LYL Krila eļļu B ACTIV visu grūtniecības laiku!

1. Chéry C1, Barbé F, Lequere C, Abdelmouttaleb I, Gérard P, Barbarino P, Boutroy JL, Guéant JL. Hyperhomocysteinemia is related to a decreased blood level of vitamin B12 in the second and third trimester of normal pregnancy. Clin Chem Lab Med. 2002 Nov;40(11):1105-8.

BUJ PAR ASTAXANTHIN

LYL ASTAXANthin ir uzturu bagātinošs komplekss, kas satur pazīstamākos antioksidantus: 4 mg spēcīgākā no dabā zināmajiem antioksidantiem – astaksantīnu – un ievērojamu daudzumu E un C vitamīna.

LYL ASTAXANthin uzvar cīņā ar mūsdienīgajām diagnozēm! Astaksantīna, kas ir LYL ASTAXANthin galvenā sastāvdaļa, pamatfunkcija ir mazināt brīvo radikāļu pārapdzīvotību organismā.

Astaksantīns ir spēcīgāks par jebkuru citu antioksidantu, jo sargā abas šūnas membrānas puses no brīvo radikāļu kaitējuma.

Turklāt astaksantīns savas atšķirīgās molekulas dēļ nokļūst audos, kuros citi antioksidanti netiek klāt, tajā skaitā piekļūst acu un smadzeņu audiem. Tas pasargā šūnas no postošo molekulu iedarbības.

Astaksantīns ieteicams ādas, redzes, smadzeņu, sirds un asinsvadu sistēmas, locītavu veselības profilaksei un uzlabošanai.

Lietot šo uztura bagātinātāju ieteicams visiem, kas dienā neapēd vismaz 500 gramu augļu un dārzeņu. Uzlabojumi novēroti jau pēc 2 mg astaksantīna, kas ir tikai puse no LYL ASTAXANthin ietvertās devas kapsulā.

Vislabāk kapsulu LYL ASTAXANthin ir lietot kopā ar ēdienu, kas satur kaut nedaudz taukvielu (vārītas olas, gaļa, pilnpiena produkti, rieksti, sēklas, šokolāde) vai arī kombinācijā ar kādu no uztura bagātinātājiem, kas satur taukvielas, piemēram, LYL krila eļļas līnijas produktiem.

Ēdienā esošās taukvielas vai krila eļļā esošie fosfolipīdi nodrošinās pilnīgu astaksantīna uzsūkšanos organismā.

Astaksantīnu sauc par spēcīgāko vielu miljardiem vērtajā pretnovecošanās līdzekļu industrijā.

Tas ir antioksidants, kura iedarbība uz ādas novecošanās procesiem ir daudzas reizes lielāka nekā E vitamīnam un C vitamīnam, kas ir ierastas kosmētisko līdzekļu sastāvdaļas.

LYL ASTAXANthin uzlabo ādas mitrumu un elastību, mazāki kļūst pigmentācijas laukumi un sevišķi acu rajonā esošās krunciņas. Krunciņu mazināšanos speciālisti pamato ar astaksantīna īpašo spēju veicināt kolagēna šķiedru atjaunošanos.

UV starojums solārija kabīnē ir līdz pat 15 reizēm spēcīgāks par kaitīgo pēcpusdienas sauli. Šī iemesla dēļ daudzu solārijā lietoto kosmētisko līdzekļu sastāvā ir antioksidanti.

Visspēcīgākā antioksidatīvā iedarbība konstatēta astaksantīnam. Astaksantīnu sauc arī par dabisko saules aizsargstiklu. Solārija apmeklētājiem LYL ASTAXANthin būtiski samazina gan ādas novecošanos, gan ādas audzēju risku, jo attālina apsārtuma veidošanos.

Arī gadījumos, kad ir par vēlu un āda ir pārsauļota, ar LYL ASTAXANthin tās atveseļošanās norit ātrāk. It īpaši LYL ASTAXANthin ieteicams gados jaunajiem solārija apmeklētājiem, kuru risks iegūt ādas audzēju ir visaugstākais.

Ja ir novērota jutība pret produktiem, kas satur jūras aļģes, kā arī pret astaksantīnam līdzīgiem karotinoīdiem, tajā skaitā cantaksantīnu, iesakām produktu nelietot vai pārtraukt tā lietošanu.

Lietot vairāk par ieteikto normu nav nepieciešams. Pētījumos norādītā efektīvā dienas deva ir 4–8 mg.

Tā kā astaksantīns ir taukos šķīstošs karotinoīds, lielāku devu rezultātā pēc laika ādas epitēlija slānis var kļūt iedzeltens, gluži tāpat kā pēc intensīvas burkānu sulas dzeršanas.

Pilnībā pietiek ar 4 mg astaksantīna dienā jeb 1 LYL ASTAXANthin kapsulu.

BUJ PAR LYL IMMUNUP

LYL immunUP ir vitamīnu, minerālvielu un bioloģiski aktīvo vielu komplekss, kas piemērots lietošanai visa gada garumā, turklāt – regulāri.
It sevišķi, ja konstatēts uzturvielu trūkums vai ir lielāka vajadzība pēc papildu uzturvielām – ir vienveidīgs vai samazināts uzturs, liela fiziskā slodze (sporta treniņi, smags fizisks darbs), ilgstošs stress, aptaukošanās.
LYL immunUP noderīgs hroniskiem alkoholiķiem, grūtniecēm un barojošām māmiņām; atveseļošanās periodā pēc dažādām slimībām vai operācijām, kad ilgstoši nācies lietot antibiotikas; cilvēkiem pēc 50 gadiem un ja ir uzturvielu uzsūkšanās traucējumi.

LYLimmunUP ietvertā vielu kombinācija vienlīdz lielu atbalstu sniedz imūnsistēmas darbībai, kā arī vielmaiņai, palīdz mazināt nogurumu un nespēku, uzlabo nervu, redzes, kaulu un zobu, ādas, matu, nagu veselību, pasargā šūnas no brīvajiem radikāļiem un/vai mazina brīvo radikāļu bojājumus, uzlabo elpceļu veselību.

Minerālvielas un vitamīni jeb mikrouzturvielas nesatur kalorijas. Tām ir katalizatora loma – tās kalpo kā palaidējvielas daudzām bioķīmiskām reakcijām organismā.
Lielākā daļa vitamīnu organismā neveido rezerves, tāpēc tās būtiski uzņemt regulāri.
LYLimmunUP vitamīnu un minerālvielu komplekss nodrošina organismu ar tam visbiežāk trūkstošajām mikrouzturvielām šajos platuma grādos dzīvojošajiem sabalansētā daudzumā.

Jā, LYLimmunUP ir piemērots gan veģetāriešiem, gan vegāniem (Kosher, Halal un Vegetarian Society sertifikāti).
LYLimmunUP nesatur želatīnu.
Kapsula ir augu izcelsmes (hidroksipropilmetilceluloze).

Nav datu par lietošanas nekaitīgumu bērniem jaunākiem par 12 gadiem.

Pieaugušajiem jāuzņem divas LYLimmunUP kapsulas dienā.
Piemērots ilgstošai lietošanai, it sevišķi, ja analīzēs konstatēts uzturvielu trūkums vai ir augstāka vajadzība pēc papildu uzturvielām – atveseļošanās periodā pēc dažādām slimībām vai operācijām, kad ilgstoši nācies lietot antibiotikas; cilvēkiem pēc 50 gadiem; ja ir liela fiziskā slodze (t. sk. sportistiem), ēšanas traucējumi, tajā skaitā samazināta kalorāža uzturā, aptaukošanās.
Piemērots hroniskiem alkoholiķiem, grūtniecēm un ar krūti barojošām māmiņām.

LYLimmunUP satur grūtniecības laikā nepieciešamo B9 jeb folijskābi, dzelzi un C vitamīnu, kas veicina labāku dzelzs uzsūkšanos.
Ja lietojat LYL immunUP, ieteicams nelietot citus ar A vitamīnu bagātus produktus.
Jāievēro, ka ar sabalansētu uzturu A vitamīna dienas deva ir nodrošināta (ēdot aknas un to izstrādājumus, pienu un tā produktus, margarīnu, olas, augu eļļas) un pat pārsniegta (ēdot aknas un tās saturošus produktus).
A vitamīnu saturoši produkti jālieto piesardzīgi, ja LYLimmunUP kapsulas tiek dzertas grūtniecības un zīdīšanas laikā.

LYLimmunUP nedrīkst lietot:

+ ja esat alerģisks pret kādu no sastāvdaļām;
+ ja organisms ir jau iepriekš pārsātināts ar A vai D vitamīnu (hipervitaminoze);
+ ja lietojat citus preparātus, kas arī satur A un D vitamīnu;
+ ja ārstējaties ar retinoīdiem (medikamenti pret akni) vai jums ir izteikti nieru darbības traucējumi.

BUJ PAR LYL BIOTIC

Prebiotikas ir šķiedrvielas, galvenokārt inulīns un tā blakus produkti oligofruktoze un galaktooligosaharīdi. Produktus, kuri satur abus šos bioloģiski aktīvo savienojumu veidus, sauc par sinbiotikām. Piemēram, pienskābās un bifidobaktērijas kopā ar inulīnu.Prebiotikas pabaro kuņģa-zarnu traktā esošās probiotikas, veicina to augšanu un aktivitāti un tāpēc ir labvēlīgas veselībai. Inulīns, atšķirībā no citas bieži lietotas prebiotikas FOS jeb fruktoligosaharīdiem, garšo tikai labvēlīgajām baktērijām. FOS pabaro arī vairākas organismam nelabvēlīgas baktēriju sugas, var izraisīt vēdera gāzēšanos. Tas darbojas sinerģijā ar probiotikām jeb pastiprina viena otras pozitīvo ietekmi. Netieši tās novērš caureju un aizcietējumus, veido zarnu vielmaiņu, novērš audzēju veidošanos, veicina tauku vielmaiņu, piesaista zarnu gļotādai minerālvielas, veido imunitāti. Mērķtiecīgāk ir lietot prebiotikas un probiotikas (simbiotikas) komplektā, jo, nonākot organismā, tās ļoti intensīvi sāk darboties simbiozē.

Probiotiskās baktērijas parasti jānorāda nevis miligramos vai gramos, bet koloniju veidojošās vienībās. Miligramos vai gramos norādītas baktērijas parasti neko nepastāsta par produkta efektivitāti. Kolonijas veidojošās vienības raksturo probiotiku saturoša produkta mikrobioloģisko stāvokli – cik dzīvot spējīgas baktērijas analizējamajā paraugā atrodas. Efekts ir atkarīgs no pievienoto baktēriju daudzuma.

Viens suga nevar izpildīt pārējo sugu funkcijas, kaut reizēm tās pārklājas. Baktērijām atšķiras piestiprināšanās vieta zarnās. Piemēram, pieskābās baktērijas ir aktīvākas tievajā zarā, bet bifidobaktērijas vislabāk darbojas resnajā zarā. Citām kolonijas patīk veidot zarnu gļotādā, bet citām – uz zarnās nokļuvušās barības, kā, piemēram, Saccharomyces boulardii. Jo dažādākas baktērijas, jo daudzpusīgāks pielietojums un ieguvumi. Jeb – kas der caurejai, neder imunitātei.
*Lactobacillus reuteri: Lactobacillus – ģints, reuteri – suga.

Produktu nav nepieciešams uzglabāt ledusskapī. Produktu var uzglabāt 15 – 25 °C, ko garantē kapsulas veids un vielas izgatavošanas tehnoloģija. Glabāt sausā vietā, temperatūrā ne augstākā par +25 °C.

Lai garantētu, ka visas LYLBIOTIC ietvertās sastāvdaļas nonāktu zarnās, produkts iesaiņots kapsulās. EMBO CAPS Acid protection® ir unikāls patentēts veģetāras izcelsmes kapsulas apvalks, kas pasargā baktēriju kultūras no kuņģa skābes. Baktērijas aktivizējas tikai, kad nokļuvušas zarnās.

+ Dzīvesveida izsaukta disbioze;

+ Vides maiņa tuvā nākotnē (bērnudārza, skolas gaitu uzsākšana);

+ Grūtniecība (it sevišķi alerģiskām mātēm);

+ Zarnu slimības (čūlainais kolīts, kairinātas zarnas sindroms);

+ Bieža ātro uzkodu, rūpnieciski apstrādāta pārtika uzturā;

+ Aptaukošanās;

+ Ekzēma, atopiskais dermatīts;

+ Piena cukura jeb laktozes nepanesība;

+ Bakteriālā vaginoze;

+ Urīnceļu infekcijas;

+ Pārtikas alerģijas;

+ Psihiatriskas saslimšanas, t.sk. depresija, hronisks nogurums, izdegšanas sindroms;

+ Alerģiskās iesnas;

+ Autoimunās saslimšanas (artrīts, 1.tipa cukura diabēts, izkaisītā skleroze, celiakija).

Ir vairāk nekā 50 laktobaktēriju sugas. Tās dabīgi atrodamas gremošanas traktā un uroģenitālajā sistēmā. Laktobaktērijas tiek izmantotas vairāku slimību un saslimšanu ārstēšanā un prevencijā. LYLBIOTIC satur 5 pienskābās baktērijas, kuras oficiāli atzītas par probiotikām: Lactobacillus reuteri, Lactobacillus casei, Lactobacillus gasseri, Lactobacillus plantarum, Lactobacillus rhamnosus.
Efektīvas, ja sēnīšu infekcijas, bakteriālās vaginoze, urīnceļu infekcija, kairinātais zarnu sindroms, antibiotiku izraisītas caureja, ceļotāju caureja, Clostridium difficile izsaukta caureja, laktozes jeb piena cukura nepanesība, ādas problēmas (ekzēma, akne, čūlas), elpceļu infekcijas.

Līdz šim atklātas aptuveni 30 bifidobaktēriju sugas. Bifidobaktērijas ir visbiežāk sastopamā labvēlīgo baktēriju suga resnajā zarnā. Tās zarnās parādās uzreiz pēc dzimšanas, īpaši bagātīgi, ja bērniņš nācis pasaulē dabīgā ceļā bez ķeizargrieziena un tiek barots ar krūti. LYLBIOTIC sastāvā ir trīs bifidobaktērija, kuras visas atzītas par probiotikām: Bifidobacterium lactis, Bifidobacterium infantis, Bifidobacterium longum. Var uzlabot asins lipīdu rādītājus un uzlabot glikozes toleranci, atvieglo kairinātā zarnu sindroma simptomus, piemēram, sāpes, diskomfortu, vēdera pūšanos un citus gremošanas trakta traucējumus.

BUJ PAR LYL ZEN

Bērniem itin bieži novēro ar stresu saistītu simptomu radītus traucējumus, bet, pirms LYL zen lietošanas uzsākšanas, iesakām konsultēties ar ārstu.

LYL zen jau pēc 28 dienu lietošanas samazina uztverto stresu par 22%, bet, lai rezultāts būtu ilgnoturīgs, ieteicamais kursa ilgums ir 3 mēneši, pierādīts pētījumos.

LYL zen ir dabisks risinājums un labs sabiedrotais stresa un ar stresu saistīto simptomu mazināšanā, ko bieži novēro grūtniecības laikā, bet, pirms LYL zen lietošanas, iesakām konsultēties ar ārstu.

LYL zen samazina aizkaitināmību un nogurumu, nereti tieši šīs izskan kā galvenās sūdzības no sievietēm šajā periodā. Pirms LYL zen lietošanas iesakām konsultēties ar ārstu.

Superoksīda dismutāze (SOD) ir organisma producēts primārais antioksidants, kas darbojas pret brīvajiem radikāļiem un to izraisītajiem bojājumiem.

LYL zen var lietot jebkurā diennakts laikā. Lietošana neizraisa miegainību un neietekmē fiziskas un intelektuālas darbības.

LYL zen nāk no Francijas, jo tieši šīs valsts dienvidos brīvā dabā, saskaņā ar jaunākajām vadlīnijām bioloģiskajai ražošanai, tiek iegūta produkta aktīvā viela.

LYL zen uz organismu iedarbojas absolūti dabiskā veidā, jo LYL zen ir 100% dabiskas izcelsmes sastāvs. Klīniski pierādīts, ka LYL zen sastāvā esošais SOD jeb superoksīda dismutāze jau 28 dienās samazina ar stresu saistītos simptomus, tādus kā nemiers, aizkaitināmība u.c., par 63%, bet uzkrāto stresu par 22%.

BUJ PAR LYL premium C

Cilvēki, kuriem trūkst C vitamīna, izjūt, piemēram, pavājinātu imūnsistēmas darbību, var pastiprināties smaganu un deguna asiņošana, veidoties lēna brūču dzīšana, ir novērota sausa āda un mati, var būt pietūkušas un sāpīgas locītavas u.c.

Jā, ir piemērots, bet precīzu devu nosaka ārsts.

Bioflavonoīdi veicina C vitamīna absorbciju un vielmaiņu, pie viena aizsargājot C vitamīnu no izjukšanas un oksidēšanās, kā arī palīdzot C vitamīnam uzkrāties organismā.

Tā ir ūdenī šķīstošu savienojumu grupa, kuru mēdz dēvēt arī par P vitamīnu, jo šī viela veicina labāku skābekļa un uzturvielu uzsūkšanos caur kapilāru sieniņām. Šie savienojumi ir atrodami augļos, dārzeņos, ogās un riekstos .

Skābe, ko izraisa pastiprināta askorbīnskābes uzņemšana, tāpat kā skābu produktu lietošana, maina pH līmenī gremošanas traktā. Šis process var izraisīt sāpes kuņģī un papildu kairinājumu.

Jā, jo pateicoties ilgstošai kapsulas izšķīšanai un bezskābes sastāvam, tiek novērsts kuņģa kairinājums un mazināta alerģiskas reakcijas iespējamība.

Jā, jo sastāvu veido dabiska C vitamīna formula un veģetāra augu izcelsmes kapsula.

Pieaugušam cilvēkam minimālā dienas deva ir 10 mg C vitamīna, savukārt ieteicamā deva laba veselības stāvokļa gadījumā sievietēm ir 75 mg, vīriešiem – 90 mg, bet grūtniecēm un zīdītājām ieteicams lietot 80-100 mg C vitamīna dienā. Par 35 mg lielāka deva ikdienā jāuzņem smēķētājiem, jo smēķējot paaugstinās brīvo radikāļu daudzums, kurus saražo cigarešu dūmi. Tāpat palielināta deva ieteicama smaga, fiziska darba darītājiem. Turpretī vīrusu infekciju gadījumos farmaceite rekomendē C vitamīna dienas devu īslaicīgi palielināt līdz 1000 mg dienā. 

BUJ PAR LYLBIOTIC BABY DROPS

Nē, produktu droši var uzglabāt istabas temperatūrā, tāpēc to ir ērti ņemt līdzi izbraucienos un ceļojumos.

Nē, jo LYLBIOTIC Baby Drops satur tās pašas baktērijas, kas jau mīt mūsu kuņģa zarnu traktā un tās mērāmas miljardos, tāpēc to pārdozēšana nav iespējama.

Jā, jo cilvēka mikrofloru veido dažāds un liels skaits labo baktēriju, tāpēc to daudzveidīga uzņemšana saistīta ar labākiem rezultātiem.

Nē, sastāvā nav laktozes un citu alergēnu, produkts ir piemērots vegāniem un veģetāriešiem.

Probiotikas ieteicams lietot pie rotavīrusu infekcijas, lietojot antibiotikas, situācijās, kad ir jāuzlabo gremošana, jālīdzsvaro mikroflora un citos gadījumos.

Sastāvā esošo labo baktēriju trīs sugas – pienskābo: Lactobacillus rhamnosus (GG®), Lactobacillus reuteri (LRE02®) un bifido: Bifidobacterium breve (BR03®) – ir pasaulē visvairāk pētītās baktēriju sugas un izvēlētas, balstoties uz zinātniskos pētījumos pierādītiem veselības ieguvumiem.

Pateicoties iepakojumā pievienotajai mērpipetei, nav jāveic pilienu uzskaite, lietošana ir ērta un bērnam droša.

Ieteicamā dienas deva ir 0,5 ml (mērpipetes augstākā atzīme). LYLBIOTIC Baby Drops ir ieteicams lietot līdz simptomu izzušanai, vai vīrusu saslimšanas gadījumā, tāpat beidzot antibiotiku kursu u.c., arī pēc slimības simptomu vai zāļu lietošanas kursa beigām, lai palīdzētu atjaunoties kuņģa-zarnu trakta mikrobiomai. 

BUJ PAR LYLsund3

Par D3 vitamīna jeb holekalciferola pārlieku lielu uzņemšanu un blakusparādībām nevajadzētu bažīties, jo Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde (EFSA) noteikusi līmeni D vitamīna uzņemšanai bez blakusparādībām (tā dēvēto NOAEL – “no adverse effect level”) atbilstoši 10,000 SV/dienā apmērā. Bez tam, bez receptes nopērkamais D3 vitamīns jeb holekalciferols ir D vitamīna ir neaktīvā forma, kura aktivizējas aknās un nierēs, un organisms ar aizsargmehānismu palīdzību nodrošinās pret pārlieku lielu aktīvas formas daudzumu. Cilvēkiem ar nieru saslimšanām ir pieejami arī D vitamīna aktīvās formas produkti – recepšu zāles. Ar šo preparātu lietošanu ir jāuzmanās, precīzi ievērojot ārsta norādījumus un devas, lai pārdozējot neradītu nevēlamas veselības problēmas.

Tomēr, ja ir radušās aizdomas par D vitamīna pārdozēšanu, lūdzam steidzami sazināties ar Jūsu uzraugošo ārstu, vai vērsties Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā (slimnīcas stacionārā u.c.).

Atšķirībā no daudziem citiem līdzekļiem, kurus nedrīkst dzert dubultā devā, D vitamīns ir vienlīdz efektīvs, ja to dzer katru dienu vai arī retāk, attiecīgi palielinot devu. Ja vien nav runa pa ļoti lielām D vitamīna devām, tad būtu pieļaujams nākamajā dienā devu dubultot.

Gan zālēm, gan uztura bagātinātājiem D vitamīna gadījumā ir viena un tā pati aktīvā viela – holekalciferols, taču atšķiras tikai reģistrācijas process.

Uzņemot norādītajā devā, viens iepakojums ir pietiekams 4 mēnešiem, līdz ar to LYLsunD3 cena ir īpaši izdevīga.

Turklāt, ievērojot produkta pierādīto iedarbības efektivitāti, LYLsunD3 nodrošina par 75% labāku uzsūkšanos organismā, nekā D vitamīna produkti kapsulās vai eļļas pilienos, tādējādi ieguvums ir izmērāms arī D vitamīna efektīvākā pieaugumā.

LYLsunD3 veiktais pētījums COVID-19 pacientiem pierādīja saikni starp D vitamīna papildus uzņemšanu un ātrāku atveseļošanos.

Jā, LYLsunD3 ir dabiskas izcelsmes un piemērots lietošanai arī veģetāriešiem.

D vitamīna deficīta konstatēšana tikai pēc simptomiem nav viennozīmīga, jo bieži vien sastopamie simptomi ir neskaidri, piemēram, nogurums, vispārējs vājums, sāpes kaulos, biežas saslimšanas. Lai pārliecinātos par sava D vitamīna līmeni, iesakām veikt asins analīzes. Optimāls D vitamīna līmenis ir 45-55 ng/ml.

Lai no D vitamīna iegūtu maksimālu labumu veselībai, vēlams sasniegt līmeni 45-50 ng/ml. Sasniedzot šo līmeni (vai augstāku), ir vēlams ikdienā uzņemt uzturošo devu, ko sniegs LYLsunD3 2000SV D vitamīns.

Par nepietiekamu šī vitamīna līmeni atzīstams rezultāts zem 30 ng/ml, kāds saskaņā ar 2017. gadā veikta pētījuma datiem, diemžēl ir apmēram 85% Latvijas iedzīvotāju.

BUJ PAR LYLsund3 kid 600sv

Lai gan mātes piens ir labākais D vitamīna avots bērnam, tas ir jāuzņem papildus, jo nereti mammai novērojams D vitamīna deficīts.

Tomēr, lūdzam ievērot, ka LYLsunD3 KID 600SV ir piemērots uzņemšanai bērniem vismaz no 1 gada vecuma.

Jā, D vitamīnu bērniem jālieto visu gadu, jo Latvija pieskaitāma pie ziemeļvalstīm, kurās saules aktivitāte ir salīdzinoši zema.

LYLsunD3 KID ir augstas absorbcijas, dabiskas izcelsmes un zinātniski pierādīts kā drošs, un efektīvs D3 vitamīns bērniem. Pētījumos pierādīts, ka spreja forma, salīdzinot ar pilieniem un kapsulām, uzsūcas organismā vislabāk.

Esam saņēmuši neskaitāmas māmiņu atsauksmes, ka bērniem ļoti patīk uzņemt LYLsunD3 KID, jo tas ir ar patīkamu, dabiskas izcelsmes apelsīna garšu, ko turklāt papildina zobiem draudzīgais ksilīts.

25 ml flakons pietiekams 4 mēnešiem jeb kā minimums 125 dienām.

LYLsunD3 KID viens spreja pūtiens satur 600 SV (SV – starptautiskās vienības), kas saskaņā ar Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestādes jeb EFSA (EuropeanFoodSafetyAuthority) vadlīnijām ir absolūti droša ikdienas deva bērnam.

Pirms katras lietošanas ir svarīgi flakonu sakratīt, viens spreja pūtiens jāveic zem mēles vai uz vaiga iekšpuses.

D vitamīna deficīta gadījumā bērniem tiek traucēta normāla kaulu, zobu attīstība, bet smagākā gadījumā attīstās rahīts.