D vitamīns

Pētījumi apstiprina: visefektīvākais ir D3 vitamīns izsmidzināma mikrospreja formā

Publiskajā telpā ir parādījies reklāmas raksts, kurā kāda farmaceite dalās ar savu pieredzi, apgalvojot, ka viņai “neticami īsā laikā un sev ērtākajā veidā” izdevies paaugstināt D vitamīna līmeni. Reklāmraksta farmaceite arī norāda, ka recepšu D3 vitamīns mēdz nepacelt D vitamīnu, kas lika uz farmaceites viedokli raudzīties ļoti kritiski. Tā kā visu esmu ieradusi izvērtēt caur kritiskās domāšanas prizmu, tostarp skaļās uztura bagātinātāju reklāmās solītos teju brīnumus, nolēmu iedziļināties arī šajā tēmā.

Vai minētās farmaceites sniegtā informācija nav pārspīlēta, vai uztura bagātinātāju, šajā gadījumā D3 vitamīna, sastāvs un iedarbība ir balstīta uz oficiāli apstiprinātiem faktiem un pētījumiem, vai konkrēta produkta reklamēšana atbilst farmaceita profesionālajai ētikai.

Tas, ka D3 vitamīns regulē un ietekmē organisma darbību šūnu līmenī, kā arī, ka tas nepieciešams organisma veselībai un labsajūtai, jau ir vispārzināms fakts. Tāpēc tā līmenim asinīs ir jābūt normas robežās – vidēji 50–70  ng/ml. Pasaules veselības nozares speciālistu un zinātnieku uzmanības centrā D vitamīns ir jau daudzus gadus. Tiek veikts vērienīgs skaits pētījumu par to, cik nozīmīgs ir kopējais D vitamīna līmenis asinīs imunitātes uzturēšanai un spējai pretoties vīrusiem, tiek analizētas aktīvās vielas, uzturvielu formas un sastāvdaļu izvēle, kas būtiski ietekmē produkta kvalitāti. Jo, kā gan patērētājam zināt, kurš  D3 vitamīns ir visefektīvākais – pilienu, kapsulu, tablešu vai izsmidzināmā formā? Un vai tā “piegādes” metode ir tāda, ko organisms atpazīst un spēj efektīvi izmantot kā barības vielu?

Protams, pētījumi, kas apskata konkrētu uztura bagātinātāju efektivitāti un iedarbību uz cilvēka organismu, prasa lielus resursus gan laika, gan finansējuma ziņā, taču arī no patērētāju viedokļa tieši tie ražotāji, kas veic šo plašo izpētes darbu, iztur konkurenci un ir soli priekšā citiem.

Konkrētajā rakstā farmaceite liela produktu, balstoties tikai uz saviem personīgajiem novērojumiem. Tik niecīgs respondentu skaits mani neapmierināja, un es sāku meklēt, vai vispār Latvijā ir veikti pētījumi, kuros tiek apskatīts D3 vitamīns un tā iedarbība.

Atklāju, ka pašmāju farmācijas zīmols LYL love your life®, būdams ieinteresēts piedāvāt Latvijas iedzīvotājiem vislabāko, sava izsmidzināmās formas D3 vitamīna LYLsunD3 izpētē ir ieguldījis lielus resursus un veicis veselus četrus apjomīgus efektivitātes pētījumus, kuros piedalījušies Latvijas iedzīvotāji.

Īsi pastāstīšu par šiem pētījumiem, kuri atrodami publiskajā telpā. Pirmais pētījums tika veikts 2020. gada sākumā Latvijas Universitātes  Bioloģijas fakultātes laboratorijā – tas pievērsās Latvijas tirgū pieejamām D3 vitamīna spreja formām, izpētot to uzsūkšanās efektivitāti un drošumu mutes gļotādas audos dažādos laika intervālos un aktīvās vielas holekalciferola (D3 vitamīna) absorbcijas (iepūšot spreju zem mēles) pierādīšanu. Šajos mērījumos LYLsunD3 LYLmicro™ sevi pierādīja kā absolūts līderis – tas trijos dažādos uzsūkšanās laika periodos (30 minūtes, 3 stundas un 16 stundas pēc izsmidzināšanas) uzrādīja aptuveni 4 reizes labākus rezultātus par citiem D3 vitamīna spreja produktiem uz eļļas un ūdens bāzes.

Iepriekš minētajā materiālā farmaceite apgalvo, ka ar pilienu formas D3 vitamīnu trīs mēnešu laikā (!) viņas D vitamīna līmenis bija palielinājies no 30 ng/ml līdz 64 ng/ml. Tas nav “neticami īss laiks”, jo, kā apstiprina nākošā LYLsunD3 randomizētā, placebo kontrolētā, neatkarīgā pētījuma, kurā piedalījās vairāk nekā 100 Latvijas iedzīvotāju, rezultāti – LYLsunD3 LYLmicro™ spreja forma spēj vidēji paaugstināt kopējā D vitamīna līmeni asinīs par 132% tikai 30 dienu laikā! Šī pētījuma rezultāti pārsteidza pat zinātniekus: vislabākos rezultātus uzrādīja tie pētījuma dalībnieki, kuriem bija izteikts D3 vitamīna deficīts – viņu D3 vitamīna līmenis asinīs pacēlās pat par 197%. Tas nozīmē, ja cilvēkam ir zems D3 līmenis, LYLsunD3 LYLmicro™ spreja forma to spēj pacelt līdz optimālam līmenim īsā laikā. Turklāt, tas arī garantē ilgstošu kopējā D vitamīna līmeņa noturību.

Publiskajā telpā pieejams vēl viens nozīmīgs randomizēts salīdzinošo grupu pētījums, kas veikts par LYLsunD3 ietekmi uz D3 vitamīna līmeni asinīs personām ar lieko svaru un vecākās paaudzes pārstāvjiem. Ir pierādīts, ka cilvēkiem ar virssvaru, aptaukošanos (ķermeņa masas indekss lielāks par 25 kg/m2) un D vitamīna deficītu (zemāks par 20 ng/ml), lietojot LYLsunD3 4000 SV dienā, vidēji par 112% pieaug kopējā D vitamīna koncentrācija asinīs. Tāpat senioriem (50+) ar D vitamīna deficītu (zemāks par 20 ng/ml), lietojot D3 vitamīnu spreka formā 4000 SV dienā, kopējā D vitamīna līmenis asinīs pieaug vidēji par 95%. Turklāt abos gadījumos pozitīvais rezultāts tika panākts tikai 30 dienu laikā.

Farmācijas zīmols LYL love your life® nav apstājies pie sasniegtā un sadarbībā ar Latvijas ārstu – pētnieku komandu, turpināja pētījumus par LYLsunD3 iedarbības efektivitāti. 2021. gada sākumā Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcā profesora Valda Pīrāga vadībā tika veikts vēl viens unikāls pētījums ar mērķi noteikt D vitamīna uzkrāšanās organismā īpatnības stacionētiem Covid-19 pacientiem, papildus nosakot iekaisuma marķieru izmaiņas D3 vitamīna lietotāju un placebo grupā. Pētījuma rezultāti sniedza pārliecinošus pierādījumus – D3 vitamīna mikrospreja forma ir izvēles preparāts straujai D vitamīna deficīta novēršanai slimnīcā hospitalizētiem pacientiem ar Covid-19 pneimoniju un citām akūtām iekaisīgām slimībām – jau 6 lietošanas dienu laikā smagas slimības gaitas pacientiem D vitamīna līmenis asinīs pieauga vidēji par 88%. Tāpat rezultāti apliecināja, ka LYLsunD3 lietošana par 3 reizēm pazemina iekaisuma marķiera – C-reaktīvā olbaltuma (CRO) – līmeni, kas nozīmē, ka šiem pacientiem ir labākas cerības ātri izveseļoties bez nozīmīgām komplikācijām.

Turklāt atradu žurnāla “Latvijas Ārsts” pērnā gada marta numurā publicēto Latvijas ģimenes ārstu prakses novērojumu “Starprezultātu ziņojumu no novērojuma pētījuma par Latvijas iedzīvotāju D vitamīna lietošanas paradumiem”, tajā LYLsunD3sprejs ir atzīts par visefektīvāko D3 vitamīnu, salīdzinot ar citiem uztura bagātinātājiem un pat recepšu zālēm.

Šie pētījumi, kas veikti tepat ar vietējo iedzīvotāju, pārliecina mani, ka visefektīvākais līdzeklis, lai paceltu kopējo D vitamīna līmeni asinīs tomēr ir spreja formas D3 vitamīns LYLsunD3.

Parēķināju, ka LYLsunD3 spreja formas D3 vitamīns arī cenas ziņā sanāk izdevīgāks, jo ar vienu LYLsunD3 4000 SV pudelīti pietiek 125 reizēm jeb 4 mēnešiem.

Nobeigumā gribu atgādināt, ka ir jāpievērš uzmanība uztura bagātinātāja efektivitātei, kas balstīta pētījumos, kuri mūsdienās ir publiski apskatāmi, un attiecīgi izdarīt apzinātu izvēli par labu konkrētajam produktam.

Atrodi LYLsunD3 visās aptiekās Latvijā, tāpat zīmola oficiālajā tiešsaistes veikalā www.lyl.eu; spied te 👉🏼 www.lyl.eu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *