Omega-3

Revolucionārs pētījums sirds slimnieku veselības labā

Diemžēl statistikas dati liecina, ka katru gadu Eiropā 43% vīriešu un 54% sieviešu mirst no sirds-asinsvadu slimībām, infarkta vai koronārās sirds slimības.1 Pasaulē sirds un asinsvadu slimības ir viens no populārākajiem nāves cēloņiem.2 Tomēr ir arī labā ziņa – 80% no šīm saslimšanām ir iespējams novērst, izmainot dzīves stilu un savus ikdienas paradumus, un, skatoties no uztura viedokļa, šeit milzīgu lomu spēlē omega-3 taukskābes.

Daudzi pētījumi gadu gaitā ir demonstrējuši omega-3 ieguvumus tūkstošiem pacientu. Pēdējā desmitgadē kā vērā ņemams un nozīmīgs spēlētājs sirds veselības jomā ir kļuvusi omega-3 krila eļļa veidā. To šī gada sākumā apstiprināja vēl viens apjomīgs pētījums.

2022. gada februārī JAMA Network Open publicētais pētījums pierādīja to, ka krila eļļa būtiski samazina triglicerīdu līmeni asinīs, kas ir nozīmīgs sirds veselības rādītājs.3 Šis pētījums ir līdz šim iespaidīgākais datu apjoma ziņā klīniskais pētījums par omega-3 ietekmi tieši sirds slimnieku grupā. Tas aptver divus lielus klīnisko pētījumus, ko paveikuši Amerikas un Kanādas zinātnieki laika posmā no 2018. gada janvāra līdz 2020. gada janvārim, aptverot 164 ASV, Kanādas un Meksikas reģionus.

Pētījuma laikā 520 pacienti ar stipri paaugstinātu triglicerīdu līmeni asinīs uzņēma krila eļļas kapsulas un placebo kapsulas. Pacientu triglicerīdu līmenis, omega-3 plazmā un holesterīna līmenis tika mērīti pirms pētījuma, tā laikā un pēc 26 pētījuma nedēļām. 

Pētījuma rezultāti pierādīja, ka pacientiem, kas dienā uzņēma 4 g dabisku krila eļļu kapsulās pēc 12 nedēļām triglicerīdu līmenis asinīs samazinājās par 26%. Divdesmitsešu nedēļu laikā triglicerīdu līmenis asinīs krila eļļas lietotājiem samazinājās par 33,5%. Turklāt krila eļļas lietotājiem netika novērota LDL jeb “sliktā” holesterīna līmeņa paaugstināšanās. Krila eļļas uzņemšana uzrādīja vēl labākus rezultātus pacientiem, kas papildus lietoja zāles paaugstināta tauku līmeņa asinīs (hipertrigliceridēmija) ārstēšanai.3

Zinātnieki atzīst, ka šis pētījums ir pārsteidzošs ar to, ka triglicerīdu līmeņa samazinājums ir panākts ar daudz mazāku EPS un DHS devu (1,2 g), salīdzinot ar citiem omega-3s pētījumiem, kas uzrādīja līdzīgus rezultātus pie daudz lielākām devām.

Šis revolucionārais pētījums pierāda, ka krila eļļa var palīdzēt mazināt sirds un asinsvadu slimību slogu sabiedrībā, palīdzot uzlabot miljoniem cilvēku veselības stāvokli visā pasaulē, kā arī samazinot veselības aprūpes izdevumus,” saka Katina Handeland, pasaulē lielākā krilu nozvejas uzņēmuma Aker BioMarine pētniecības un attīstības direktore Aker BioMarine.  Tieši šī uzņēmuma krila eļļa tika izmantota pētījuma laikā.

LYL Krila eļļas līnija

Latvijā jau gandrīz desmit gadus ir pieejama krila eļļa, ko pēc Latvijas farmācijas zīmola LYL love your life® pieprasījuma ražo pasaulē visaugstāk vērtētākais un zināmākais jūras bioproduktu ieguvējs un ražotājs no Norvēģijas – AkerBiomarine ASA. LYL Krill Oil ir 100% dabiska krila eļļa, iegūta no Antarktiskajiem kriliem, kas tiek zvejoti zemeslodes tīrākajos ūdeņos Atlantijas okeānā. Ražotājs garantē, ka tieši šī konkrētā krila eļļa ir pilnīgi brīva no radioaktīvajām vielām un citiem ķīmiskiem piemaisījumiem. Svarīgi, ka pateicoties jaunākajām tehnoloģijām, LYL Krill Oil ir bez specifiskās zivju smaržas, pēcgaršas un atraugas. 

1.Allender S, et al. European cardiovascular disease statistics, edition 2008

2.World Health Organization, 2021. Cardiovascular disease report. World Heart Federation

3.Mozaffarian D et al. “Effectiveness of a novel omega-3 krill oil agent in patients with severe hypertriglyceridemia: a randomized clinical trial.” JAMA Network Open, vol. 5, no.1 (2022)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *